Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde je prostor pro všetečné otázky, reakce, komentáře (které se třeba přímo netýkají článků v deníčku), nápady a připomínky. Zkrátka kniha návštěv je tu pro Vás :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahoj bráško

(Hanka, 9. 3. 2007 15:54)

Tak to jsem ráda, že je to pravděpodobně rodová záležitost a ne výsledek mého výchovného působení :) Tak doufám, že se někdy uvidíme. A Artuš je dlouhosrsťák nebo krátkosrsťák???

Artuš z Adamova (bratříček Jagy)

(Aneta, 4. 3. 2007 18:00)

Všechny strakomilce zdravím,musím uznat,že Vrtichvostove se nezapřou!Máme stejné zkušenosti a při čtení deníčku,jako by si z oka vypadli,zejména ta část při dobývání postele :)také při vysokých teplotách a při píchání antibiotik stačil posléze pohonit 12 slepic(jedno umrtí) a vykoupat se v rybníce.Jeho neutuchající energie nás také šokuje.těch rozkousaných papučí nepočítaně.jinak,aby se vyběhal trénujeme za klub Blansko agility,coursing a až se hodí do klidu,tak zkusíme canisterapii,zatím je to v jeho podání moc divoké-běžně nám při uvítacím výskoku téměř ukousne nos a pak hodí salto nazad a systematicky se šmajchluje po zemi.No prostě radostDnes je po 20ti km tůře a už sleduje svého dvojníka,jak se stmivá v odraze skla balkonu,vypadá vážně,že by zase chtěl jít ven,sotva jsme mu domazaly tlapky,jak říkala paní trenérka po příchodu z tůry.Mějte se strakáčkově a brzy čauky.

Borek zdraví Jagu!

(Linda z Prahy, 24. 2. 2007 20:30)

Sejít se někdy můžeme,my bydlíme v Řepích,ale do Libně jezdíme za dědou a babičkou,tak by to pro nás nebyl problém zajet k vám.Možná by to bylo lepší až bude hezčí počasí.Můj mobil je:607 539 370.Mějte se fajn,L+B.

Lindě a Borkovi

(Hanka, 23. 2. 2007 17:37)

Jééé, tak to je prima, třeba bychom se někdy mohly sejít na procházku :)
Zdravíme strakatého šikovného kámoše!

Strakáč je jednička!

(Linda z Prahy, 23. 2. 2007 16:49)

Přeju vám spoustu krásných zážitků s vaší strakačicí a gratuluju vám,že jste se rozhodli právě pro naše národní a nejskvělejší plemeno.Ahojky Linda+Borek.

Strakáč je jednička!

(Linda z Prahy, 23. 2. 2007 16:43)

Zdravím vás,máte krásné stránky,já taky pracuju na stránkách mého strakáče.Je to Antik od Chlpíků (Borek).Má perfektní povahu,je to kliďas,ale zároveň sportovec.I na cvičáku je šikula,máme 2 zkoušky a ještě pracujeme na 3.Ale tím už se dneska může pyšnit spousta strakáčů.Někdy mi připadají šikovnější,než prac.plemena.Teď pro Borka hledáme vhodnou "manželku".Možná bych si nechala jeho syna.Jsem vyloženě zamilovaná do tohoto plemene,neměnila bych.Myslím si,že v nich dřímá spousta schopností,o kterých se nám ani nezdá.Přejuvám

tábor

(Hanka a Jaga, 8. 2. 2007 8:49)

Tak co,Jago,chceš jet?
Joo,paničko,bude sranda,všechno tam zničím a budu zlobit.
Aha,no tak já si to radši ještě rozmyslím :)

pojeďte

(karol, 7. 2. 2007 13:52)

taky na tábor. Hele Oliver je teď taky dost rozjetej, ještě "konečně" začal cítit fenky (který teď po celým městě háraj)a je zas o něco míň ovladatelný, ale stejně ten tábor prubnem. když nic jinýho tak to bude sranda...(doufám).
Takže vzhůru k neprozkoumaným zážitkům!!!!

hola hola

(Ivka, 6. 2. 2007 23:43)

Ahojky zdravíme temperamentní Jagu, odkaz je umístěn. Nechcete jet také na agi tábor??

tak jsem si přečetla několik článků

(Radka, 6. 2. 2007 12:01)

končit, mám z tebe nebo spíš z tvého přístupu k Jaze i životu psotník, už jsem si roztrhala opary, neb mne právě krášlí dva a mám za zády dost rozlobenou kolegyni, co ji iritují mé záchvaty smíchu, pravda je, že jsem se několikrát neovládla, budu si muset najít méně nebezpečnou chvíli na pročítání a už se ní těším. Moc

jéééé

(Hanka, 27. 1. 2007 7:26)

Děkuju, to mě moc těší, že se Vám líbily články i strakáči :) Co není, může být...

Jen tak

(Denisa, 26. 1. 2007 22:46)

Super články! Také jsem se nasmála. Možná by stálo za to oslovit jednoho z vydavatelů kynologický časopisů u nás.. :o)) Jinak, strakáče nemám, ale líbí se mi a moc jim fandím.

to MONA

(Hanka, 25. 1. 2007 13:48)

Dobrý den,nejsem v tomhle odborník, ale předám informace, kterých jsem se dopátrala: Dá se říct, že strakáč má predispozice k výskytu epilepsie a chudozubosti, což je pozůstatek z doby, kdy byli strakáči laboratorními zvířaty. Epilepsie se celkem úspěšně eliminuje a dnes není její výskyt v nových generacích o mnoho vyšší než u jiných plemen a chudozubí jedinci se vyskytují běžně, ale tento problém je spíše kosmetický než zdravotní.O počtu psů s epilepsií by věděl spolehlivě poradce chovu pan Prokop,jinak na diskuzním fóru www.strakaci.hotlink.sk - se mluvilo o 14 psech a 5x možná (epilepsie nebyla 100% prokázána). Jsou to čísla od začátku novodobého chovu, tj. od roku 1993 a od té doby se celkem narodilo cca 600 jedinců.Takže docela příjemné.
S nároky na pohyb bych to viděla tak, že strakáč je vděčný za pořádné vylítání - běh u kola by byl asi fajn, ale to jsem nezkoušela. Myslím, že tři krátké procházky je málo a mohl by si pak vymýšlet doma. Sport nicméně nutné dělat není, ale vhodné :)My chodíme denně odpoledne na psí louku, kde se Jaga vyřádí s pejskama, a pak už jen na kratší procházky. Strakáč je temperamentní pes a kdykoliv je ochotný jít ven nebo něco podnikat a blbne rád s hračkama i doma. Mockrát jsem Jagu neviděla unavenou, na druhou stranu se to dá zvládnout, i když člověk nemá zrovna moc času.

Český strakatý pes

(Mona, 24. 1. 2007 12:18)

Dobrý den
Někde jsem četla, že ČSP často trpí epiletickými záchvaty.
Chtěla jsem se tedy zeptat jestli je to u něj tak častý a závažný problém, nebo se tomu dá "vyhnout" správným vyběrem štěněte?
Ještě jsem se chtěla zeptat jak konkrétně je to s pohybem u tohoto plemene např: běh u kola, ostřejší chůze, jestli mu stačí "tři krátké procházky denně" nebo by měly být delší, případně jestli je nutné dělat s ním nějaky sport (agility, tanec...)
Děkuji za Odpověď

Ahoj Dášo, taky se hlásíš do klubu?

(Hanka, 4. 12. 2006 21:48)

S Veronikou (Nela-Dafné Velký Dar) uvažujeme o založení svépomocné skupiny pro majitele ČŠP (českých šílených psů)...

popis událostí je vážně nádherný :-))

(Dáša, 4. 12. 2006 12:54)

Protože se dcera tuhle divila, čemu že se u počítače tolik směju, nechala jsem ji také číst. Smála se taky a pak pravila:no mami, oni ti strakáči jsou vážně všichni stejně střelení :-))

Mami,

(Hanka, 4. 12. 2006 8:45)

já věděla, proč Ti dávám tyhle stránky do oblíbených..:o)

Za chvíli to tady bude vypadat, jako kdybych si platila nějakou klaku ;-))

Já žasnu!

(máma, 3. 12. 2006 19:01)

Milá dcero, netušila jsem, že máš i literární vlohy (o smyslu pro humor vím, ten máš po mně :-)). Zážitky s Jagou se lépe čtou než někdy prožívají, ale bez ní by to byla fakt nuda. Tvoje stránky jsou zábavné a laskavé a návštěvníci jsou velmi milí a to mě potěšilo snad nejvíc. Hezky jsem si zarelaxovala.
Ahoj máma

Matúši,

(Hanka, 24. 11. 2006 7:41)

díky, ocenění od takového internetového odborníka potěší dvojnásob :-))

Perferktné stránky !!!

(matus, 23. 11. 2006 20:53)

Ahoj Hanko,
máš úplne parádne stránky. Moc sa ti to podarilo. Musím si ťa pridať do liniek, hneď ako budem mať trochu čas. Naozaj super !!!
matus