Jdi na obsah Jdi na menu
 


Život se psem

18. 11. 2006

Někdy není od věci podívat se na vše trochu s odstupem a porovnat vstupní očekávání a výsledek :). Půl roku jsem se těšila, až budeme mít doma psa. Hm a teď ho teda máme.

1) Za ty čtyři měsíce se ze mě stal člověk s pravidelným denním režimem, vstávající za ranního kuropění a vybíhající v pyžamu a ospalkami v očích ven a uléhající do hajan s posledními slepicemi kolem půlnoci po posledním venčení.

2) Den je složen z dlouhých procházek a krátkých chvil nabírání sil na další túru. Svaly se utužily (nejvíce ty na levé ruce) a tělo otužilo - venku na procházce mi v plus patnácti stačí pět šest vrstev oblečení, termoska něčeho ostřejšího a vydržím se netřást tak, že je mi i rozumět, co říkám. Jsem od hlavy až k patě tak nechutně prolezlá zdravím, že už se nezabývám prkotinami jako jsou podlitiny, škrábance a tržné rány.

3) Žiju ve stálých obavách, jak se tomu našemu němému tvoru daří, jestli mu něco nedejbože nechybí. (Jééé ta smutně kooooouuuukáááá. Jestlipak se nám nenudí??? A pak nastupuje kočkozmat - znalci Monthy-pythonů ocení)

4) Pěstuju samé chvályhodné záliby. Jako třeba úklid. Ten je druhou nejčastější činností hned po venčení. Nepořádek však narůstá geometrickou řadou, takže návštěvy se už nějaký čas nepřijímají. 

5) Stávám se psychicky odolným jedincem. Nepřetržitě trénuju paměť. (Dokola se sama sebe ptám, co jsem kde nechala a posléze proč jsem byla opět tak pitomá, že jsem to tam nechala? A měla jsem to vůbec?) Důsledkem je, že znám většinu místních psů jménem, trochu horší už je to s páníčky. Smysly bystří, zejména sluch. (Hryže vedle ten koš s prádlem, nebo nehryže?).

6) Držím se zásad zdravého životního stylu. Jez do polosyta....Mno smetana do kávy a zbytek kyselého zelí zas tolik nezasytí, ale nákup se zase sám domů nepřinesl. Jagýsku, dáš si granulky kuřecí nebo jehněčí???

7) Jsem svá. Nedbám na módní trendy a vyznávám nedbalou eleganci. Repertoár oblečení na ven se rozšiřuje, zásoba věcí, ve kterých můžu vyrazit taky někdy (kdy?) mezi lidi se povážlivě tenčí. Rozdrolené piškoty mám i v kapse u košile. 

8) Uvědomuji si více než kdy dřív a ostřeji základní lidská práva. (Mám přeci do háje bytostné právo jít nakoupit do večerky i s bahnem na celém předním dílu bundy!!!).

9) A je to moc fajn ;-) Co bych taky dělala celé dny...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:))) to maxova

(Hanka, 24. 11. 2006 13:00)

už vím, proč jsem dělala stránky - aby mně mohly chodit takové skvělé komentáře, fakt mě to uklidňuje ;-)

Hodnocení vlastnictví psa

(maxova, 24. 11. 2006 12:29)

Ten bod 8 je perfektní, také jsem už definitivně vyřešila, zda je možno jít v kalhotách "kepsovkách" na nákup.
Pokud se týká psího domácího úklidu, mimo Vámi vyjmenovaných věcí zůstávají stále nedotknuty polstrované domovní dveře, vypáraný koberec, prokousnutá a bytem roznesená krabice s pracím práškem a tisíce dalších "zbytečných" kousků vybavení domácnosti.

Mám potřebu se

(Páníček, 19. 11. 2006 22:32)

k výše uvedenému vyjádřit.
Jaga mi zničila můj oblíbený svetr, nové boty a nejnověji pár ponožek. I když teď mě napadá, že bych tu zdravou ještě neměl vyhazovat. Mysleli jsme si, že v koši se špinavým prádlem bude jenom spát a bude klidnější, když bude cítit pašík z páníčků a trochu tak odčiníme, že nemůže spát s námi v posteli.
Možná to v článcích někde je napsané, ale znovu: Jaze bohužel nemůžeme věřit, že v naší nepřítomnosti něco nesežere. Třeba myš. Dokonce ani když jsme doma. A tak jsme naše pronajaté 2+kk rozdělili. A to na 1 (17 metrů čtverečních ), kde bydlíme s dvěma papoušky, spíme, jíme, pracuju, .. No a takových 17 metrů čtverečních to si nemůžete idealizovat.
A 1+kk (17 metrů čtverečních + předsíň ), kde je chudinka Jaga taková vopuštěná. Odsud jsme odnesli všechny věci, kterých nám bylo líto do 1. Věci, které jsme ponechali, jsme už z velké části vyhodili – zpravidla po částech – odhryzcích. Smůla je, že karma je v 1+kk, takže zatím netopíme. Z nějakých důvodů Jaga ještě neukousla přívod plynu. Také kabel od pevné linky zatím není zajímavý – nicméně počítám i s tím, že můžeme být odhryznuti od internetu. Odpadkový koš se jí tak líbil, že má nové místo na sporáku a varná konvice na digesrtoři. Bohužel může do koupelny a tak sežrala mýdlo a houbičku a brzy si vyčistí zuby mým zubním kartáčkem. Stejně už potřebuju nový - třeba oral b.
V průchodu mezi 1 a 1+kk je 90 centimetrů vysoká dřevotřísková deska. My už ji zdoláváme poměrně bravurně, pravda, nedávno jsem se pěkně bouchl do kotníku, ale Jagu ještě nenapadlo pokusit se zábranu překonat. Pssst! Protože to by byl konec. Takových nových věcí: knížky, cédéčka, počítače, další židle, stojan na kytky, lampa, lampička, budík tiká, klec.
Rozdělení bytu mělo ještě jeden důvod a tím jsou chlupy. Líná mrška. Nejlépe je to vidět na zadní sedačce našeho vozu, který je již také rozdělen. Proto s námi může někdo další cestovat pouze ve skafandru. A také hezky na mé černé bundě.
Teď už koš s prádlem zase dáváme na balkon k botám a tím jsme zamezili jednomu ze záludných transferů chlupů z 1+kk do 1 a to přímo do šatníku. I zbytky koše nám déle vydrží.
Někdy je to vážně sranda, sakra.
Páníček vyváženého zpravodajství