Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik musí bejt!

27. 4. 2007

Po skepsi, která mě zachvátila po několika extempore s Jagou a zvěří, se nemohu dočkat, až vám začerstva vylíčím, jaké pokroky jsme s Jagou učinily.

Dneska jsme totiž díky dobrému nápadu Niky a její strakaté Nely byly na vycházce s Lenkou a bernskou salašnickou fenkou Grimmou a přiučily se spoustu zajímavých věcí jako je chůze u nohy, správné přivolání a povel k noze, které zlepší náš vzájemný vztah, čímž pádem bude Jaga tak ovladatelná, až se z toho zblázním. Já vím, že jako pointa je to poměrně slabé, ale pro mě to byl zážitek, vidět Jagu ponejprv v životě poslouchat. Navíc docela cizího člověka, že.

Setkání s Lenkou bylo opravdu produktivní. Jaga po jednom vycukání na stahovacím vodítku stáhla uši, kvikla a byla u vytržení z toho, že není vládce světa, ale je i někdo chytřejší, mocnější a silnější než ona, v jednu chvilku se na mě tak zoufale podívala, že mi jí bylo až líto :)

Ale výsledkem bylo to, že ťapala u nohy, dokonce se i dívala na Lenku, co že jako bude dál a celkově byla vzorňáček. Dozvěděla jsem se, že strakáči jsou opravdu moc chytří a ovladatelní pejsci, kteří se rychle učí (pokud mají od koho...ehm).
V návalu štěstí jsem hned druhý den zakoupila desetimetrovou stopovačku, která je příjemně tenká a lehká, protože moje pětimetrová pro zamýšlené účely nestačí. Jaga je tak během vycházky neustále pod mou kontrolou a já připravena k veleškubu v případě, kdy bude reagovat na přivolání obvyklým desetiminutovým přemýšlením, zda přijít a také v případě nalezeného hovínka či snaze ulovit do té doby volně žijící zvířátko. Dokonce jsem již splatila daň z poslušného psa – báječně tenoulinkým vodítkem jsem si uřízla nohu. V zájmu výcviku vše!

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to KatkaM

(Hanka, 2. 5. 2007 19:07)

No jo, to je jasný, možná bych byla hlavně překvapená, co zvládnu já :))

Výcvik

(KatkaM, 2. 5. 2007 14:04)

Hanko, a co takhle se jít podívat na cvičák nebo na nějaký výcvikový tábor? ;-) Možná budeš překvapena ještě víc, co všechno strakáči zvládnou. :-))