Jdi na obsah Jdi na menu
 


V ZOO

16. 1. 2007

Když má člověk dva psy a volný víkend, tak v rámci zpestření fádního psího života vyrazí do ZOO na klokany a opice.

Zatímco Boro je ostřílený čtyřnásobný zoologický harcovník, pro Jagu to bylo nóvum. Vynasnažím se podat vyčerpávající informace, i když vidíte, že článek je poměrně stručný - už jsou to totiž přeci jen dva týdny, takže vzpomínky jsou poněkud útržkovité.

Z celé návštěvy si pamatuju hlavně to, jak mě bolely ruce od saňových psů. Přestože jsme dorazili k branám zahrady řádně utahaní (hlavně páníčkové) procházkou podél Vltavy, tak měli mraky energie.

Boro byl evidentně spokojený, nemělo ho už asi co překvapit, takže procházel kolem zvířátek se stoickým klidem. Zato Jaga, totální plašanka, od vstupu propadla vášnivému čenichání a proluxovala se zahradou až k východu. Taky se nepříčetně rozčílila u vlků, tak divné psy totiž ještě nepotkala. Naježená jako pankáč hystericky štěkala přes sklo k pobavení ostatních návštěvníků a od té doby asi o exotických zvířatech věděla svý a vynadala i tygrovi a dalším.

V hlavě mi zůstalo jako zaznamenáníhodné ještě setkání s rysem, který na oba pejsky přes sklo zaútočil, několikrát blboun s rozběhem narazil čumákem do skla, až mu tekla krev, čehož v zápalu boje nedbal. Tak jsme si řekli, že bude lepší jít o dům dál, než budeme muset platit rysí úraz v pracovní době.

Jako způsob, jak utahat psovody, se návštěva ZOO skutečně osvědčila :o)

 

Náhledy fotografií ze složky V ZOO

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Chrupko

(Hanka, 19. 1. 2007 10:28)

Jaga se sice chovala dost divně,ale zvládnout se to v pohodě dalo. Když jsme přišli k těm vlkům,tak si jich nejdřív nevšimla (což mě naštvalo),tak jsem jí je tam začala ukazovat a až pak měla ten záchvat :)Takže chytrým přístupem se dá ZOO přežít v klidu.

holky vy máte odvahu :-))

(stará Chrupajda, 18. 1. 2007 12:25)

taky jsme uvažovaly s dcerou že se vydáme s pejsky do zoo, ale když vidím, co Chrupka vyvádí na králíka Matýska a žakouše Arnošta - v tu chvíli bývá úplně v tranzu - asi nenajdu nikdy odvahu jet s ní do zoo- buď by to tam švihlo s Chrupkou, ale spíš se mnou z ní. :-(