Jdi na obsah Jdi na menu
 


To chce klid...

30. 1. 2007

Jelikož už jsme dlouho nebyli na veterině, tak si Jaga vymyslela novou zábavu - kulhavku. Už tak zhruba týden nápadně kulhá na pravou přední jako důchodkyně po vysokohorské túře. Bohužel jí to nijak nebrání v lítání, rvaní se s pejskama, obtěžování lidských členů smečky, vyskakování na všelicos a její dobrá nálada neutuchá.

Zahrála jsem si na paní doktorku a důkladně jsem ji prohmatala. Na nic jsem dle očekávání nepřišla. Tak jsem si, podpořena jedním internetovým článkem o kulhání psů, pomyslela, že si možná jen natáhla nějaký vaz a že by to mělo do týdne přejít. Pokud se nebude namáhat. To je velice důležitá podmínka. Nějak se nám ji nepodařilo splnit do puntíku, tak jsme se dnes vydali za opravdovou paní doktorkou.

Ta Jagu taky prohmatala. A narozdíl ode mě zjistila, že Jaga "reaguje trochu bolestivě pouze v oblasti lopatkových svalů". (Fascinovalo mě především to, že si Jaga to osahávání vyloženě užívala a stála, ani se nehnula.) Dostala injekci proti bolesti (asi aby nám nebylo líto, že odcházíme s prázdnou) plus dalších deset dní platí klidový režim.

To znamená ven jen na čůrání a kakání, neběhat do schodů, neskákat, nehrát si, neaportovat, neblbnout, ležet, sedět ... Něco mi říká, že to bude možná trošičku problém.

Dneska už jsem se ten režim snažila jaksi sama od sebe preventivně aplikovat. Výsledky jsou zřejmé hned a naplňují mě radostí a optimismem.

Jaga prožívá regres do svých zhruba deseti týdnů života, kdy byla asi nejhůř zvladatelná za celou naši společnou kariéru. Kouše nebo škrábe, trhá mi rukáv tak sedmkrát do minuty, ve zbývajícím čase běhá v amoku po místnosti, trhá sedačku, útočí na Bora, ničí hračky, anebo prozkoumává zakázané předměty na výše položených místech v bytě - minimálně ve výši očí (lidských). A před námi je krásných deset dní božského KLIDU :-D

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář