Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí pokroky

2. 3. 2007

Pamatuju si ještě velice dobře, jak jsem byla ze začátku, když byla Jaga maličká, na mrtvici z toho, jak se na procházce žene ke všem lidem, dětem a psům, ať se jeví na první pohled přátelsky, nebo vůbec ne. Nedalo se kvůli tomu s ní prakticky chodit na volno. Vlastně to samo o sobě by ještě nebyl takový problém, jako to, že na všechny hned vyskočila. V těch chvílích se projevovala jako mimořádně tupé a nesenzitivní zvíře, protože pokud šlo třeba o malé dítě, které začalo usedavě z leknutí plakat, tak si to vykládala jako výzvu ke hře a radostí zešílela.

A tak jsem toužila po nějakém pokud možno rychlém receptu, jak psa odvolat. Je to hrozně překvapující, ale takový návod jsem do dneška neobjevila.

Dneska na procházce jsem si uvědomila, že v tomto směru přeci jen došlo k (ne)jistým pokrokům.

Psi byli na volno. Kus od nás se objevila paní s batoletem a jezevčíkem. Známe je od vidění. Paní je lehce zapamatovatelná, protože má hlas vychlastaného chlapa a na dítě i psa vždycky mluví tak něžně, že sebou leknutím cukám. Boro je spíš ostražitý a k děcku by se nepřiblížil, ale u Jagy je jasno. Takže když zbadala, že se to děcko přiblížilo, tak se vesele rozeběhla k němu. Paní se rozeřvala na dítě, až tuhla v žilách krev, já jsem přivolávala Jagu.

Kupodivu poslechla Jaga!!! Došla k děcku, vrtíc kolem něj udělala kolečko a šla ke mně. A co bylo hlavní, neskákala. Měla jsem z toho nepokrytou radost a pochválila jsem ji, načež se šla ještě jednou mrknout na prcka a spokojeně pokračovala dál.

Takže sice neposlechne ihned, jde se na svůj objekt podívat, ale potom přijde. Potkali jsme i hrychtivé pejsky s ne-hrychtivými pány a nedělalo mi problém Jagu zavolat.

Asi to někomu přijde jako naprosto běžná záležitost, což u normálních psů rozhodně je, ale pochopte, že mě to v případě Jagy opravdu mimořádně potěšilo.

Nicméně ostražitost nepolevuje.

Život totiž přináší různé překážky a pokušení.

.

.

.

.

Například dítě s rohlíkem v ruce.

A tomu už se, přátelé, odolat prostě nedá...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář