Jdi na obsah Jdi na menu
 


Narozeninový večurek

19. 1. 2007

Životní mezníky, jakým narozeniny nejdůležitějšího člena smečky rozhodně jsou, je záhodno řádně oslavovat. My se touto myšlenkou každopádně řídíme, a proto jsme se zúčastnili oslavy, která probíhala jaksi naprosto neplánovaně přímo u nás doma.

Tedy, přesněji řečeno, oslavovat se začalo již odpoledne při venčení na psí louce v kruhu nejbližších (pejskařů) a poté se celé osazenstvo včetně čtyř psů přesunulo k nám.

Sama večůrek považuju za velmi vydařený. Přiložená obrazová dokumentace (ta publikovatelná) dokládá, že jsme zpočátku spořádaně seděli sami v přeplněném obývacím pokoji a občerstvovali se. A psi se snažili mezi rvačkou urvat něco k snědku ze stolu, ale musím ocenit všechny páníčky, protože se psi ukázali jako velmi poslušní. Bohužel to nejzajímavější zůstalo fotograficky nezdokumentováno, a proto nezbývá než zprostředkovat vám to slovem.

Tímto se dodatečně omlouvám všem přítomným za svého psa, který se držel zásady - když přijde návštěva, postarám se o to, abych jim pobyt u nás maximálně zpříjemnila.

Po příchodu z louky nejprve proběhlo hromadné krmení. Granule byly spravedlivě rozděleny do čtyř misek a dál jim nikdo z lidí už moc nevěnoval pozornost. Párty se zdárně rozjela. Psi se rvali, páníčci slavili. Najednou mě jeden z účastníků decentně upozorňuje na úhlednou hromádku na parketách s tím, že některý ze psů patrně zvrací. Který pes by to asi tak mohl být? Boro po Jaze blitíčko důkladně uklízel za mohutného páníčkova povzbuzování, že se aspoň konečně pořádně nají. (Dobrou chuť, pokud právě obědváte :)

Od té chvíle Jaga zvracela v pravidelných dvouminutových intervalech zhruba hodinu a to v množství - co zvracení, to jedno kilo decentně natrávených granulí. Pomalu mi začalo docházet, že vypadala po krmení trošku zmoženě a ostatní psi nezdravě hladově, ale nepřikládala jsem tomu původně hlubší význam.

Celý svůj omračující naturalistický výstup Jaga završila dlouhým soustředěným blitím na sedačce, pročež se přemístila do nejfrekventovanějšího místa uprostřed bytu a začala KADIT!!! Ten gigavýkal už mě skutečně velmi výrazně zaujal a pohnul k přemýšlení (v mezích možností daných situací), kde že se stala chyba :)) Ach tak, ona se asi jen k smrti přežrala...

Asi nemá smysl zdůrazňovat, že jinak je strašně hodná a doma velmi čistotná, protože to mi prostě nikdo, po tom co předvedla, věřit nemůže.

Nakonec Jaga ulehla ke spánku spravedlivých a nevzbudilo ji ani naše bujaré hulákání. No a jak je jejím dobrým zvykem, na večerní procházce už byla zase veselá a čilá :)

 

Náhledy fotografií ze složky Narozeninový večurek

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář