Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na Nový rok, tak po celý rok?

8. 1. 2007

Přiznáváme bez mučení, že jsme teď aktualizace stránek pěkně zanedbávali, ale přesto doufáme, že jste na nás ještě nezanevřeli.

Jaga se tedy rozhodně nenudila, to je nutno zdůraznit. Shrneme si tedy pěkně postupně nejdůležitější highlighty. Dnes první z nich:

Druhého ledna se Jaga rozhodla, že se na to všechno prostě už nedá koukat a když jsem přišla po dvou hodinách nepřítomnosti domů, tak na jedno oko neviděla vůbec a druhým koukala někam za roh, divím se, že trefila ke dveřím, aby mě mohla přivítat. Vypadala jako boxer po prohraném zápase a při pohledu na ní srdce usedalo. Sice vím, že je Jaga známý šprýmař, ale tohle nebyl jeden ze způsobů, jak nás rozesmát, tak jsme upalovali na veterinu, kde jsme vyfasovali od paní veterinářky mastičku s antibiotiky a protialergickou včeličku do prdelky, po které Jaga byla zblbá a spala.

Nevím, jestli jste někdy absolvovali se psem vyšetření očí...To se, (zatímco psa drží dva lidi na stole), nakape pejskovi znecitlivující přípravek do očí, vezme se dlouuuuhá špičatá pinzeta, kterou se odtáhne třetí neviditelné víčko a různě se tam v tom tím vražedným nástrojem rochníte a sem tam upustíte ledabyle, aby měl majitel psa nad čím přemýšlet: "...no to je teda síla" nebo "hm tak tohle se rozhodně neudělalo za den" apod. Když se má procedura opakovat na druhém oku, tak se to přestane líbit nejen mně ale i nebohému pokusnému laboratornímu zvířeti. Následná injekce do sedínky je již procházka růžovým sadem a paradoxně největší povyk Jaga způsobila při čekání než zaplatím, asi jí všechno dochází trochu pomalejc. To má po paničce.

Závěr je, že buď máme doma psa alergika, nebo je to nějaký chronický zánět. Obě zprávy jsou opravdu potěšující a druhá z nich v sobě ještě ukrývá bonus - řešením je buď že se to spraví po té mastičce anebo pak operace, po které jsou však "klinické následky" (toto slovní spojení si netroufám dešifrovat). Více se dozvíme na kontrole za pár dní.

Při této příležitosti musím Jagýska převelice pochválit, protože si nechá v klidu třikrát denně aplikovat mastičku do oka a ani nemrkne :) Že by geneticky zakódované pozůstatky z laboratorních dob?

Očička už se jí hodně zlepšila, i když bohužel ještě ne úplně. Přesto nás dobrá nálada neopouští.

Obrazek

To be continued... 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkujeme za účast,

(Hanka, 10. 1. 2007 12:35)

zrovna včera jsem koukala,že se to zas trochu zhoršilo,no uvidime,co nam paní doktorka poví 12.1. na kontrole :-/

držíme palce

(karol, 9. 1. 2007 11:04)

ať se Jaga úplně vyléčí a na žádnou operaci nemusí!!
Oliver ve 3 - 4 měsících měl taky problám s třetím víčkem,
červenalo mu a zduřelo. Veterinář říkal, že se to někdy štěŇatům stává a že by z toho měl vyrůst. Jinak prý by nás taky čekala operace. Zatím se to zlepšilo, tak musím zaklepat...
Vydržte, posíláme Jaze podrbání na bříšku K+O