Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaga v kostce

26. 6. 2007

Jaga začíná být docela nudný pes. Báli jsme se toho, ale už je to tak. Během hárání si zvykla spát zhruba dvacet hodin denně a zůstalo jí to. Přičítám to zčásti i falešné březosti, ale stejně to vypadá, že aspoň trochu jí té její raploidity ubylo.

Doma o ní člověk prakticky neví, pokud zrovna neběhá a neštěká ze spaní, nepřevaluje se ve vrzajícím křesle či v skrytu boudy nebo pod stolem, u kterého zrovna sedím (což je zákeřnější), neprdí.
Když bylo největší vedro, tak se venku jen vlekla, k větší aktivitě ji nepřiměli ani kamarádi pejskové a obvykle se na louce natáhla pod lavičku a znuděně spala, nebo se nechala pomuchlovat od přítomných pejskařů. Laxnějšího strakáče jsem ještě neviděla.
Dokonce už spolu zkoušíme trochu chodit na volno po ulici, zpravidla než se dostanem z domu do parku nebo do lesa, ale to jen když nic moc nejezdí a je klid, protože natolik rozumná, aby ji něco nezajelo, Jaga ještě není.

Jediná věc, která Jaze opravdu, ale opravdu nejde, je povel FUJ. Sice i tady došlo k drobnému pokroku, protože už evidentně ví, že má to hovno rychle sežrat, než k ní doběhnu, přesto obě cítíme, že to jaksi stále není ono. V tomto ohledu je pes mimořádně žravý a žádná hnusota jí není cizí.

O to zvláštnější je, že odmítá žrát granule. Dostala patnáctikilový pytel dobroučkého superhyperprémiového žrádla a ohrnula pysk. Dobře, nevadí, panička koupila nový patnáctikilový pytel již ozkoušených a velice, velice chutných granulí a Jaga stále trvá na tom, že jich sní za den pět a dost (Na procházce si to pak vynahradí hovnama) Uvidíme, kdo vydrží dýl, Jago!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zkusíme!!!

(Hanka, 4. 7. 2007 10:02)

Radu,jsem v takové fázi,kdy mě nic neudělá, když vyzkouším cokoliv :) Syrečky si ráda sama občas dám,tak holt bude legrace :-) a s pepříkem jistě taky, aspoň budu mít zas o čem psát...

sice jsem tomu nevěřila

(Radka, 3. 7. 2007 16:58)

ale nám se osvědčili olomoucké tvarůžky,Argo je miluje a hoven si všímá poodstatně méně, období kdy nejí neřeš, prostě nemá hlad a na vycházku začni nosit rozpašovač s fluorovou vodou po odchycení ji vymej pusu, nebo ještě jinak, kamarádka odnaučila psi venku baštit nalezené pomocí nástrahy (ona dala maso:o) s uvnitř opatrně ale hojně zabaleným mletým pepřem aby zvenku nebyl ucítitelný, pozor i na pachy co zanechá zřizovatel, chce to ukecat někoho koho Jaga nezná,po pepři pokud se jí ho dostane si popšiká (prý hodně, neděsit se) a za dva za tři pokusy prý k ničemu venku nečuchne, co nevím nepovím ahoj