Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hepy brrrzdej tu jůůůů!!!!

3. 5. 2007

Jagulenka je už veliká holčička, dneska slaví rok. Ráno jsem jí potřásla pravou i levou pacičkou a ona hezky v klidu naslouchala mé gratulaci, jako by si uvědomovala vážnost této chvíle, ale pravděpodobnější je, že mi rozuměla, že něco dobrýho kápne k snědku odpoledne.

Odpoledne jsme uspořádali na její počest na psí louce velkolepou oslavu. Připravila jsem obložené žemle pro hladové psovody, nějaké to pití a šlo se.

A protože je Jaga značně oblíbený pejsek, dostala spoustu darů. Kousací kostičky, odměňovací pamlsky, jablíčko, frisbee (psí létající talíř) i obrovské gumové pískací prase. Prasátko si začala hned bránit a oháněla se na všechny strany, že ho rozhodně nedá ( a ani nepučim, vrrrrr). Frisbíčko bylo na jedno použití. Jak je z fotografií patrné, přišlo ihned k úhoně, psí zubiska zapracovala.

Když už má Jaga teda ty narozky, tak zlatý hřeb programu přes louku přeběhl zajíc. Tato epizodka byla malým zpestřením našeho nudného života se psem. Zrovna jsem telefonovala, takže jsem jen zahlídla, jak tři psi pádí loukou za šedivou šmouhou. Šmouha podlezla plot a pokračovala dál a ty tři troubové nadrženě poskakovali u plotu. Až najednou jeden trouba podlezl plot a šupajdí si to podél hřiště přes parkoviště až k parčíku. Tam zajoch zmizel. Jaga se hned vracela, to už panička ukončila hovor a jala se volat psinu, která kousek od louky chaoticky pobíhala (=systematicky šla po stopě) a čuchala, kudy že to ten malej šedivej hopsal. Psina na zavolání přiběhla a vzorně předsedla. Byla pochválena, zapamlskována a odvelena za plot. Z toho zážitku si odnáším ponaučení: Viděti psa a zajíce běžeti, v hovoru dále pokračovati, záchvatu vzteku tak předejíti.  

No a pak už jen pili a hodovali a pili a hodovali a...

 

Náhledy fotografií ze složky Jaga má 1.narozeniny

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář