Jdi na obsah Jdi na menu
 


Canisterapie v podání Jagy

5. 2. 2007

I stalo se, že v naší domácnosti máme jednoho nepříliš pohyblivého jedince - pacienta se zlomenou nohou a berlemi. Snažíme se nejen této životní události čelit, ale ještě ke všemu ji využít. Jde totiž o vzácnou a neopakující se příležitost vyzkoušet léčebné působení psa na nemocného na vlastní kůži.

Jaga se této canisterapeutické úlohy zhostila tak nějak po svém. Nejspíš vůbec nepochopila, že když má někdo zlomenou nohu, jde o výzvu k všeobecné obezřetnosti, nikoliv ke hře.

No, abych nechodila kolem horké kaše...myslím, že se především dost chytla toho, že pořád někdo leží v posteli a snaží se tam všemožně dostat, přestože tam oficiálně nesmí. Jednou to zkouší od hlavy, podruhý od nohou, přičemž v druhém případě, pokud je úspěšná, dopadne na sádru a posléze dosti urychleně plachtí zpátky na zem.

Zdá se, že strakáč má v povaze nevzdávat se. Aspoň Jaga teda určitě, a proto dochází na souboje, za těch pár dní už rutinní.

To takhle přikvačí strakáč zvesela k posteli, a pokud tam někoho uvidí, začne provokativně mávat chvostem. (Když tam nikoho nezahlédne, bez okolků skočí hore).

Když se na ni ten někdo nechtíc podívá, frekvence mávotu se zdojnásobí až ztrojnásobí.

Jago, nesmíš! 

Psina trošku zakňourá a přiblíží se s laškovným výrazem "jen dva prstíčky strčíme...". 

Jago, NE  zůstaň dole! 

Ta strčí hlavu na kraj postele, fixuje člověka pohledem a nadšeně vrtí.

Nesmíš, ne-e-e-smíš!!!

Eláááá hop.

Nééééééééééééééééééééé! Mazej dolů, potvoro, nelízej mi ucho a vypadni, šup dolů, tááák. Ale ne, dolů je dolů, slyšíš? A zůstaň tam. (opakuje se cca 10x za sebou)

A protože nejlepší obrana je útok, je srážena dolů berlou mrazilkou, i když to zase u ní zhusta vyprovokuje amok, kdy hází radostí bez sebe zadkem, lítá tryskem v bludných kruzích po místnosti a nakonec se zakousne Borovi do achilovky.

Je fakt, že se ale psům nedá upřít citelný přínos k psychické pohodě nemocného. (Třeba včera při čůrání sežrali nepozorováni za keříkem hovno a bezmocný páníček mohl jen přihlížet, křičet a hrozit holí.)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář